• Vízia školy

Naša škola je bezpečným centrom vzdelávania, kultúry a športu.“

Poslanie školy

Poslanie základnej školy Smetanov háj 286/9 v Dunajskej Strede vychádza z platnej legislatívy, tzn., že poskytuje základné vzdelanie všetkým deťom vo veku 6 až 15 rokov a zabezpečuje rozumovú výchovu v zmysle vedeckého poznania v súlade so zásadami vlastenectva, humanity a demokracie. Rozvíja osobnosť žiakov v procese ich špecifického rastu a pripravuje ich na ďalšie štúdium na stredných školách. Vo svojej činnosti sa snažíme poskytovať našim žiakom také podmienky, ktoré rozvíjajú ich talent, tvorivosť, nadanie, spoluprácu, porozumenie, schopnosť komunikovať, vedieť sa rozhodnúť a niesť zodpovednosť. Byť žiakom a rodičom dobrým partnerom a spoločne vytvárať predpoklady pre celoživotné vzdelávanie.

Priority rozvoja školy

• Prostredníctvom kvalitných a empatických pedagógov poskytovať žiakom kvalitný výchovno-vzdelávacieho proces, a tým zvyšovať ich vedomostnú úroveň a ich možností uplatnenia sa na trhu práce.

• Posilňovaním zdravého sebavedomia a sebareflexii žiakov, ich orientáciou na pozitívne životné hodnoty predchádzať sociálno-patologickým javom.

• Bezpečným prostredím školy podporovať zmysluplné učenie a kritické myslenie žiakov, výchovu k hodnotám a k tímovej spolupráci.

• Zvyšovanie vedomia žiakov v kultúrnej oblasti návštevami divadiel, besedami s významnými osobnosťami kultúry nášho regiónu.

• Využívaním rozsiahleho areálu školy v rámci školských i mimoškolských aktivít rozvíjať pohybové kompetencie žiakov v rámci školských i mimoškolských aktivít, podporovať zdravý životný štýl.

• Skvalitnením spolupráce s rodičmi našich žiakov i širokou verejnosťou rozvíjať vzťahy, ktoré sú založené na vzájomnej dôvere a rešpekte a udržiavať si tak stabilné postavenie v trhovom prostredí škôl.