• Kultúrny program venovaný starým rodičom

24.10.2023 - Nádherný zážitok svojim starým rodičom poskytli deti zo školského klubu ZŠ Smetanov háj. Pre svojich starkých pripravili recitačné, hudobné i divadelné vystúpenie. Spoločne si tak spríjemnili jesenné popoludnie a na záver im popriali veľa zdravia.

Veľmi pekne ďakujeme pani vychovávateľkám za trpezlivosť pri nácvikoch detí, za krásnu výzdobu jedálne i za celkovú realizáciu podujatia .

• Sadenie stromčekov

Zástupcovia jednotlivých ročníkov dostali prednášku od najmladších členov kolégia zelenej školy a potom sme sa mohli pustiť do sadenia ročníkového stromu. Táto pekná akcia sa konala v rámci projektu Zelená škola. Ovocné stromy sú zasadené a teraz sa o ne budeme vzorne starať. Tešíme sa na úrodu!

Okrem toho sme realizovali aj dosev trávnika kvitnúcou lúčnou zmesou. Počasie nám praje a veríme, že sa trávička ujme a na jar sa budeme učiť na našej voňavej lúke.

• Testovanie športového talentu žiakov

17. októbra sa konalo testovanie k identifikácii športového talentu žiakov 1. A a 1. B, tzv. Testovacia batéria pre identifikáciu pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov ZŠ.

Testovanie (vo všetkých predmetoch) je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu. Toto testovanie je svojím zameraním špecifickou nadstavbou s cieľom poradiť, pomôcť a nasmerovať deti tak, aby mohli čo najlepšie využiť vrodené predpoklady. Zároveň nasmerovať deti na športy, v ktorých môžu uplatniť vrodené predpoklady a nadanie. Pre športový výkon v dospelosti v akomkoľvek športe ako aj pre správny (zdravý) vývoj dieťaťa je rozhodujúca všestranná pohybová príprava v detskom veku a pravidelnosť pohybu. Schopnosť uplatniť sa na základe vrodených predpokladov prináša lepšie výsledky a zároveň zvyšuje motiváciu dieťaťa.

• Memoriál Istvána Takácsa

Dnes sa naši najmenší žiaci zúčastnili na druhom ročníku Memoriálu Istvána Takácsa, kde vybojovali skvelé druhé miesto. Len jediný gól nás delil od celkového víťazstva na turnaji. Užili sme si nádherný futbalový deň. Ďakujeme chlapci!

István Takács ako futbalový tréner detí z Dunajskej Stredy a okolia sa profesionálne pričinil o skorú športovú výchovu profesionálnych futbalistov, ktorí svoju kariéru začali v centre voľného času a pokračovali v DAC. S výchovou detí a mládeže sa zaoberal od roku 1977.

• Dar od c2i s.r.o.

Spoločnosť c2i s.r.o. našej škole prostredníctvom Mgr. Mariana Petrika darovala magnetické tabule a stoly, ktoré efektívne skvalitnia a spríjemnia vyučovanie našim žiakom a pracovné podmienky našim pani učiteľkám a vychovávateľkám.

Ď A K U J E M E

• EKO výlet v Banskej Štiavnici

Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa 29.9.2023 vybrali na EKO výlet, ktorého cieľom bolo poznávanie Banskej Štiavnice a jej okolia.

Najskôr navštívili Geopark v Banskej Štiavnici - unikátny ekosystém, ktorý bol značne poznačený banskou činnosťou. V súčasnosti je územie geoparku zaradené lokality UNESCO, ktoré môžu návštevníci spoznávať na niekoľkých náučno-turistických chodníkoch.

• Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ

Nesmrteľný príbeh o stretnutí pilota a Malého princa v rozľahlej púšti si od svojho vzniku získal srdcia miliónov ľudí a dnes i srdiečka našich žiakov v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Malý princ, rozprávková, drobná bytosť, prichádza na našu planétu zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa stretol s autorom príbehu o ňom a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Avšak mu zjaví omnoho viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy, priateľstva, prekonávajúcom osamelosť a umenia získať si lásku ľudí.

• EKO

Triedy 4.A a 4.B v EKO tematike pokračovali i nasledujúci deň po výlete v Dropie. Pani Kolarovská (4.A) našej škole priniesla rastlinky a kríky , ktoré našej škole darovalo Gardencentrum Gabčíkovo - veľmi pekne ĎAKUJEME

Niektoré deti zase odburinili a od odpadkov očistili ihrisko za budovou školy - skvelá práca, šikovníci!

• Výlet v Dropie

Prvý školský štvrtok si žiaci všetkých tried štvrtého ročníka užili formou zážitkového výletu v Dropie - strediska environmentálnej výchovy v Zemianskej Olči.

Krásny, obrovský areál plný rozmanitých aktivít – bol na určitý čas len náš!

Náučné tabule, pri viacerých sme sa pristavili, staré, majestátne stromy , ktoré nám ponúkali úkryt pred slnkom. Výstava dropa, ale i živé zvieratká , ktoré sme kŕmili, jazero, rozhľadňa, altánky, detské ihrisko , senzomotorický chodník , hmyzie hotely … veru, bolo tu čo pozerať!

Utorok 7. 5. 2024